На лівому березі річки Прут, що на заході України, розташувалося містечко Коломия, який в давнину вважався галицьким поселенням. Коломия має багату подіями історію, адже майже 6 тисяч років тому тут проживали представники трипільської культури.
Однак перша письмова згадка про Коломию датується 1241 роком - в Галицько-Волинському літописі, яке оповідає про боротьбу Данила Галицького з монголо-татарами. Коломия в ХХ столітті стала центром національного руху і вважалася одним з найбільших населених пунктів на Галичині.
Про історію назви міста ніхто не може сказати точно, так як існує дві версії. За однією з них поселення перебувало у річечки під назвою Мия, і коли місцевих жителів питали, де вони живуть, ті відповідали - біля миі, тобто, по-українськи «коло Мії». Згідно з другою версією, назва своє місто отримало від хорватського слова «коломійе», яке використовувалося для позначення глибокої ями, наповненої водою. Примітно, що саме друга версія найбільш поширена, адже на території Прикарпаття, в Коломиї проживали білі хорвати.
Завдяки своєму розташуванню - біля підніжжя Карпат, Коломия вважається вратами в гори. Через це місто прокладено безліч туристичних маршрутів, у тому числі і по залізниці, а саме - її львівської гілці. Коломия цікава не лише українцям, але й іноземним туристам. Це не тільки цікаве місто з багатою історією, це також господарський, торговельний і культурний центр краю. Традиційним подією для Коломиї є міжнародний гуцульський фестиваль «Коломийка». Також щороку в Коломиї організовується фестиваль за участю етно-рок колективів «Цвіт папороті». Цікаво, що сцена для виступів розташовується біля своєрідного символу заходу - старого дуба, який колись вразила блискавка. Це знак як би нагадує про те, що ніщо не вічне, крім життєвих цінностей - любові, дружби і взаємної підтримки. Крім цікавої музики, на цьому фестивалі можна взяти участь у різноманітних майстер-класах, ознайомитися з народною творчістю і місцевими традиціями.